
У ТЦК прокоментували зміну ставлення громадськості до їхніх співробітників.
У Полтавському обласному ТЦК та СП прокоментували негативне ставлення громадськості до військовослужбовців ТЦК. В установі зазначили, що переважна більшість їхніх працівників мають бойовий досвід, здобутий під час виконання завдань у зоні бойових дій.
Багато з них були переведені до тилових підрозділів після того, як військово-лікарська комісія встановила їм обмежену придатність до служби. Втім, ці зміни зумовили негативне сприйняття колишніх захисників, які тепер часто стають об’єктом громадської критики й навіть ненависті.
У ТЦК закликали українців до розуміння та підтримки, наголошуючи на важливості роботи цих військовослужбовців для забезпечення обороноздатності країни.
“Люди казали, що начальниками ТЦК повинні бути бойові командири – це сталося. Потім інші почали казати, що ці бойові командири потрібніші на фронті. Казали, що на вулицях роздають повістки здорові хлопці, які можуть виконувати завдання на фронті, натомість здійснювати заходи оповіщення можуть воїни після поранень – це сталося. А потім інші люди почали казати, що це неповага до воїнів, які пройшли бої з російськими окупантами, дістали поранення й стали обмежено придатними до військової служби, але, роздаючи на вулицях повістки, персонально отримують весь негатив, спрямований на ТЦК”, – наголошує начальник групи комунікацій Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін.
Представник ТЦК зазначив, що солдати, яких раніше шанували та відзначали за їхній внесок у захист України, нині часто стикаються з ненавистю та зневагою. Це відбувається з боку людей, які намагаються ігнорувати реалії війни та складності мобілізаційного процесу.
Він підкреслив, що таке ставлення є несправедливим, адже ці військовослужбовці продовжують виконувати важливі завдання для забезпечення обороноздатності країни, незважаючи на обмеження, встановлені військово-лікарською комісією.
“Війна досі триває. І того, що ти ставиш Збройним силам віртуальні сердечка в соцмережах або навіть донатиш по 50 гривень щотижня, замало. Пішли з нами, нам потрібне поповнення”, – каже Істомін.