
Хто контролюватиме дотримання перемир’я і якими засобами: Зеленський визначив “найефективніший варіант”.
Він висловив думку, що у нагляді за виконанням ceasefire (припинення вогню) можуть взяти участь Велика Британія, Франція та Сполучені Штати.
Президент Володимир Зеленський заявив, що питання контролю за режимом припинення вогню та перемир’ям залишається відкритим. Він підкреслив необхідність спочатку досягти такого перемир’я, а вже потім обговорювати механізми контролю.
Про це очільник держави повідомив під час спільної пресконференції з президентом Чехії Петром Павелом у Києві.
“Давайте ще туди дійдемо, бо ви говорите, що потрібен моніторинг закінчення війни, а ми говоримо, що потрібен перший крок, і, в принципі, через це будуть зустрічатися команди — моніторинг припинення вогню”, — пояснив Зеленський.
Він нагадав, що російська сторона систематично порушує всі домовленості, і навіть без укладеної угоди про завершення бойових дій продовжує обстрілювати українську територію та активно діяти на фронті. Президент припустив, що у моніторингу виконання режиму припинення вогню можуть взяти участь Велика Британія, Франція та США.
“Ми повинні домовитися про ceasefire. І тут дуже важливо, хто буде здійснювати моніторинг. І ми говорили з різними нашими колегами: з Британією, Францією, США – з тими країнами, з якими ми по лінії розвідок працюємо. Це не секрет. Тому ми з ними будемо говорити про цей моніторинг”, – зазначив глава держави.
Зеленський наголосив, що “найдешевший і найнадійніший” механізм гарантій безпеки для України та моніторингу дотримання режиму припинення вогню – це членство в НАТО.
“Там усе розроблено: як відбувається, хто на це дивиться, яка там модальність, як сили застосовуються у разі агресії. Я вважаю, що це – найзрозуміліший формат”, – підсумував він.