Українські безпілотники трансформують перебіг війни: експерт окреслив ключовий фактор стримування РФ.

Безпілотні системи набувають більшого значення у протидії ворожим БПЛА, забезпеченні логістики та наземних операціях.

Військовий аналітик Майкл Кофман вважає передчасними твердження про стабілізацію лінії фронту, особливо після відходу ЗСУ на Курському напрямку. На його переконання, російські сили проводять перегрупування і готуються до відновлення наступальних дій.

Про це він повідомляє на своїй сторінці у соціальній мережі X.

За оцінкою експерта, просування російських військ призупинилося через:

  • виснаження ресурсів після інтенсивних осінніх боїв;
  • ефективне пристосування ЗСУ до тактичних прийомів противника;
  • несприятливі погодні умови зимового періоду.

Кофман підкреслив, що українська сторона значно вдосконалила оборонну тактику, активно використовуючи безпілотники, мінні загородження та артилерійські системи. Він відзначив, що українські підрозділи результативно виснажують противника на відстані 0-30 км від лінії зіткнення, завдаючи йому суттєвих втрат.

“Російські підрозділи часто не досягають оборонних позицій, а значна частина техніки знищується ще на підходах”, – пояснює аналітик.

За словами Кофмана, українські безпілотні апарати сьогодні є основним стабілізуючим фактором на фронті. Він нагадав, що минулого року ЗСУ розширили безпілотні підрозділи, такі як “Птахи Мадяра”, “група Лазаря” та полк “Ахіллес”, та інвестували у виробництво дронів і мін.

“На даний момент БПЛА завдають понад 60% щоденних втрат російським військам і є ключовим елементом стримування атак разом із мінуванням і артилерією”, – наголосив Кофман.

Також він зазначив, що процес автоматизації бойових завдань поступово розвивається, зокрема, завдяки впровадженню безекіпажних вогневих установок і систем наведення на цілі.