
У Третій штурмовій бригаді пояснили вплив дискусій про перемир’я на моральний стан військових.
На переконання Жоріна, інформаційний фон щодо переговорного процесу негативно впливає на бойовий дух, ініціативність та мотивацію воювати.
Постійні обговорення процесу переговорів і можливого перемир’я створюють негативний вплив на військовослужбовців – навіть на найбільш мотивованих бійців.
Цю думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін у своєму Telegram-каналі.
“Очевидно, що в якомусь вигляді (поки взагалі неясно, в якому) перемирʼя буде. Але весь цей інформаційний фон, який ми бачимо навколо процесу переговорів, дуже впливає навіть на найбільш мотивованого бійця. Впливає на ініціативу, силу та енергію воювати”, – зазначає Жорін.
Офіцер відверто визнає, що не всі військовослужбовці є добровольцями. І часто людям і без того складно знаходити внутрішні ресурси для продовження боротьби.
“Але ця ситуація має негативний вплив і на добровольців. Щонайменше коли бачиш, що майже всі новини присвячені обговоренню майбутнього перемирʼя, а на фронті спостерігаєш геть іншу картину – це не може не зай**увати”, – підкреслює заступник командира 3-ї ОШБр.
Тому Жорін наголошує на необхідності розробки ефективної державної комунікаційної стратегії та проведення мотиваційної роботи як із цивільним населенням, так і з військовими.