Енергетична домовленість під сумнівом: перелік захищених об’єктів не включає основні цілі російських атак — експерт.

Експерт звернув увагу на відсутність детальної інформації щодо категорій енергетичних об’єктів, які підлягають захисту згідно з угодою.

Документи, оприлюднені Білим домом за результатами переговорів США з Україною та росією, викликають сумніви щодо дієвості анонсованого “енергетичного перемир’я”.

На цьому наголосив фахівець з енергетичних питань Геннадій Рябцев в ефірі телеканалу “Київ24”.

У текстах, представлених окремо за підсумками зустрічей США з кожною зі сторін, міститься однакове формулювання: “домовилися розробити заходи для реалізації домовленості президентів про заборону ударів по енергетичних об’єктах росії та України”.

Однак, як підкреслює Рябцев, документ не містить конкретного переліку типів енергетичних об’єктів, які підлягають захисту.

“Якщо звернути увагу, там нема того, що було об’єктами ударів чи цілями для РФ впродовж останнього місяця. Тобто немає видобувних компаній і газопідготовчих установок”, — зазначив експерт.

Також залишається нез’ясованим питання, чи входить до цієї домовленості перелік об’єктів критичної інфраструктури, який президент України передав Дональду Трампу, додав він.