росія здатна створити серйозні проблеми для НАТО навіть обмеженими силами — військовий оглядач.

Лише Україна та росія мають реальний бойовий досвід у веденні сучасної війни.

росія володіє потенціалом для підриву основ НАТО, що становить реальну загрозу для європейських держав.

Таку думку висловив військовий аналітик Василь Пехньо.

“Я завжди наполягаю на тому, що тільки росіяни й українці розуміють, що таке нинішня сучасна технологічна війна, що таке дрони, як взагалі виглядає війна, що танк зараз немає такої спроможності та небезпеки, яку має дрон, наприклад, на передовій. Що наші бійці, наприклад, зараз реально доповідають з передової, що війна перейшла на перебування у норах. Бути на окопі безпечніше, ніж вийти із нього або заходити у нього”, – зазначив Пехньо.

Він наголосив, що інші країни світу не готові до такого типу збройного конфлікту і не розуміють принципів підготовки військ до подібного протистояння.

“Тому росіяни, навіть якщо вони кілька своїх безпілотних підрозділів, добре навчених на українській війні, направлять десь для атак на Сувальському перешийку чи у країни Балтії, то це вже буде дуже серйозна проблема для наших європейських друзів і партнерів”, – підкреслив експерт.

Крім того, аналітик нагадав про постійні гібридні атаки росії проти європейських країн. Начальник Генштабу РФ Герасімов ретельно відпрацював механізми реалізації таких загроз.

“Про що йдеться. У російській військовій доктрині одна фізична дія, скажімо, обстріл або якась атака має супроводжуватися чотирма некінетичними, нефізичними діями, тобто інформаційними атаками. Це може бути кібератака, це може бути розповсюдження якоїсь інформації, яка є постправдою або взагалі не відповідає дійсності або формує реальність. Це можуть бути будь-які інші дипломатичні виходи в організаціях типу ООН і тому подібними речами. Тому гібридну війну ніхто не скасовував. А ми зараз бачимо, що на дні Балтійського моря за останні пів року відбуваються дивовижні розрізання, пошкодження кабелів інтернет-зв’язку, кабелів, які забезпечують енергетичне живлення. Чи це не є початок війни? Я думаю, що це пряма вказівка, пряме відсилання до того, що, власне, загроза для країн Європи є. І тут же головне питання не піти й завоювати до Ла-Маншу аж. А головне питання – зламати стійкість партнерів і зламати стійкість НАТО, підірвати його, скажімо так, стовпи, і на це всі, як на мене, спроможності у росіян є”, – вважає військовий оглядач.