росія готує масштабний наступ біля стратегічного міста, маючи 10-кратну перевагу в силах: детальний аналіз ISW.

Російські війська на початку року форсували річку Жеребець і створили плацдарм.

Збройні сили російської Федерації мають десятикратну чисельну перевагу в районі міста Лиман на Донеччині. Російське командування здійснює підготовку до великомасштабного наступу в цьому районі.

Таку інформацію містить звіт Інституту вивчення війни (ISW).

“Російські війська розширюють свій плацдарм на північний схід від Лиману в межах взаємо-підсилювальних зусиль зі створення умов для захоплення Борової та Лиману в найближчі місяці”, – підкреслюють аналітики.

Експерти ISW нагадують, що на початку січня російські підрозділи здійснили просування через річку Жеребець на західний (правий) берег і протягом останніх трьох місяців методично розширювали свій плацдарм на правобережжі.

На думку аналітиків, російська сторона може використати свій плацдарм на північний схід від Лиману, щоб встановити контроль над останнім відсотком території Луганської області, який залишається під контролем України. Це необхідно росії для посилення своєї переговорної позиції.

Геолокаційні матеріали за 28 березня вказують на те, що окупанти нещодавно просунулися на північний захід від Новолюбівки та, ймовірно, взяли під контроль це село. Російські війська також досягли підтвердженого просування на південний схід від населеного пункту Нове. Ці села розташовані поблизу Лиману. Крім того, нещодавно український військовий аналітик Костянтин Машовець повідомив, що російські підрозділи вийшли до південних околиць Катеринівки.

За даними ISW, на певних ділянках цього напрямку співвідношення сил досягає 10:1 на користь росії. Основну ударну силу становлять 144-та та 3-тя мотострілецькі дивізії. Важливо зазначити, що російське командування активно поповнює втрати, не виводячи підрозділи на відновлення.

Зазначається, що військове керівництво росії, застосовуючи тактику “людських хвиль”, намагається витіснити українські сили з лівобережжя річки Жеребець. Водночас відсутність механізованих атак свідчить про проблеми російських військ із бронетехнікою.