
Британія планує розмістити свої війська в Україні на 5-річний термін — інформація від The Telegraph.
Згідно з даними джерел The Telegraph у розвідувальних службах Британії, Данії та Німеччини, путін потенційно зможе відновити свої збройні сили для нової агресії вже через п’ять років.
Велика Британія розглядає можливість дислокації своїх військових підрозділів на території України строком на п’ять років.
Про це повідомляє видання The Telegraph.
Британське керівництво вважає, що присутність військового контингенту допоможе у підготовці та відновленні української армії для запобігання новій агресії з боку Володимира путіна.
Відповідно до одного з варіантів, військові формування під європейським керівництвом будуть направлені в Україну з подвійною метою – спершу стримати росію від порушення потенційних домовленостей та надати українським силам необхідний час для відновлення.
Французькі військові стратеги стверджують, що ймовірність санкціонування путіним атаки на західні сили в Україні надзвичайно низька, особливо з огляду на обмежені територіальні здобутки російських військ.
Згідно з планом, франко-британські “стабілізаційні сили” також сприяли б забезпеченню безпеки повітряного та морського простору України.
Основною метою розгортання такого контингенту стане негайний початок допомоги у навчанні та відновленні ЗСУ для протидії можливій наступній російській агресії. Пізніше західні підрозділи виводилися б з України поетапно, з остаточним виведенням приблизно через п’ять років. Такий підхід поставив би Велику Британію, Францію та їхніх західних партнерів у ситуацію гонки за відновлення і зміцнення українських збройних сил до моменту, коли Москва знову буде готова до повномасштабної війни.
«Наші чотири цілі або завдання у військовому плануванні: захистити небо, захистити моря, підтримати мир на суші та підтримати відновлення та силу українських сил», — зазначив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі.
За інформацією джерел The Telegraph у розвідувальних структурах Британії, Данії та Німеччини, Путін може відновити свій військовий потенціал для нової агресії вже через п’ять років.
Видання підкреслює, що впродовж останніх тижнів обговорення щодо формування потенційної “коаліції зацікавлених країн” зайшли в глухий кут, оскільки мирні переговори під керівництвом Дональда Трампа не призвели до припинення вогню. Інші держави висловлюють стурбованість щодо направлення військових контингентів в Україну без того, що прем’єр-міністр Кір Стармер назвав “захисним механізмом США”.