Часткове припинення вогню: Зеленський роз’яснив проблеми цієї моделі.

Зеленський підкреслив, що путін не має права висувати вимоги: і цю позицію повинні обстоювати не лише Україна, а насамперед Сполучені Штати Америки.

Президент України Володимир Зеленський пояснив причини, через які часткове припинення вогню не матиме ефективності.

Цю думку Зеленський висловив в інтерв’ю програмі «60 Minutes» на телеканалі CBS News.

«З людиною, яка не хоче закінчити війну, повинні бути побудовані такі домовленості, щоб у нього була безвихідь. Якщо це припинення вогню, треба домовлятися про повне припинення вогню, хоча ми готові були і до часткового», — зазначив глава держави.

Зеленський наголосив на готовності української сторони прийняти будь-який формат.

«І ми готові до будь-якого формату. Чому? Тому що ми бачимо, що повне припинення вогню може дати можливість перейти до дипломатичного треку. Але путін цього не хоче. Так ось, щоб було безумовне припинення вогню — це єдиний формат. Безумовне припинення вогню говорить, що це можна контролювати. Як? Сполучені Штати завдяки технічним можливостям своїм та партнерів, Британії, Франції, тощо, можуть контролювати чітко. Зрив або не зрив припинення вогню», — підкреслив він.

Зеленський детально пояснив недоліки часткового припинення вогню.

«Повне. Якщо це буде частково, путін завжди буде гратися над тим, що хтось вистрілив, а ми не ті дрони, а вони взяли ракети, а то були не далекобійне зброя, а вона коротка, тощо, буде багато бла-бла-бла на цю тематику, тощо. Тому ми й казали, що пропозиція Сполучених Штатів безумовне припинення вогню спрацює, якщо Сполучені Штати поставлять чітко таку умову, чітка кількість днів, термін часу і чітко хто моніторить. Моніторить припинення вогню. Конкретно, хто це буде робити. І якщо США вже обрали для себе лідируючу роль посередника в цьому, вони, маючи всі інструменти для контроля, можуть це моніторити 100%», — заявив президент.

Зеленський акцентував, що путін не має права висувати жодні вимоги. І ця принципова позиція повинна виходити не лише від України, а насамперед від Сполучених Штатів Америки. Адже в тому й полягає сутність безумовного припинення вогню.

«Безумовне. путін не може ставити будь-які умови нам, а ми не можемо ставити будь-які умови рускім. Хоча у нас багато є умов до них, бо вони прийшли з війною на нашу землю і вони вбивають нас тут, у нас вдома», — підсумував президент.