
Залужний визначив ключові фактори перемоги над РФ у військовому протистоянні.
Колишній Головнокомандувач ЗСУ підкреслив, що в сучасній технологічній війні тріумфує сторона, яка швидше пристосовується до технологічних реалій бойового простору.
Досягнення переваги на полі бою в умовах новітньої війни критично залежить від здатності випереджати супротивника в технологічному розвитку.
Таку думку висловив український посол у Сполученому Королівстві, екс-очільник Збройних Сил України Валерій Залужний під час виступу на Форумі оборонних технологій Україна-Велика Британія, текст якого опублікувало видання «Українська правда».
За словами дипломата, у високотехнологічному збройному конфлікті перемагає той, хто швидше за ворога адаптується до технологічних викликів бойового середовища.
«Та сторона, що першою системно і якісно здійснить перехід на інший воєнно-технологічний рівень, отримає безумовну стратегічну перевагу і нав’яже свою волю іншій стороні», — роз’яснив український генерал.
Валерій Залужний наголосив, що допоки російська федерація володіє ресурсами, силами та засобами для здійснення ударів по українській території та проведення наступальних операцій, вона продовжуватиме це робити.
«Покласти цьому край може лише повне руйнування самої спроможності вести війну, тобто військово-економічного потенціалу. Руйнування останнього, звісно, ставить під сумнів навіть перебування окупаційних військ на окупованій території», — зауважив дипломат.
Іншою необхідною умовою для досягнення перемоги колишній керівник українського війська назвав формування нової військово-технологічної системи «у поточному технологічному циклі, який може тривати не більше 3-5 років».
Валерій Залужний додав, що на міжнародній арені розв’язання проблеми полягає не тільки в пристосуванні до нових викликів, але й у «формуванні нової глобальної безпекової реальності, до якої Україна вже долучилася як рівноправний і активний учасник».
«Україна більше не є лише об’єктом підтримки — ми стали джерелом досвіду, технологій і рішень, які мають стратегічне значення для всього цивілізованого світу», — підсумував він.