Військові аналітики розкрили стратегію путіна: жертвує тисячами солдатів для досягнення політичних цілей.

Незважаючи на величезні втрати та уповільнення темпів наступу, росія продовжує нарощувати чисельність своїх підрозділів в Україні.

Попри колосальні втрати та суттєве сповільнення темпів наступальних операцій, російська федерація продовжує збільшувати чисельність своїх військових контингентів в Україні, жертвуючи тисячами життів для досягнення політичних цілей.

Це підтверджується у новому аналітичному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

13 травня путін заявив, що щомісяця до збройних сил рф приєднуються від 50 до 60 тисяч «добровольців». Однак аналітики мають підстави вважати, що ці показники свідомо завищені. Примітно, що путін не конкретизував, коли саме було досягнуто такий рівень рекрутингу.

Раніше Дмитро Медведєв повідомив, що протягом 2024 року на контрактну військову службу вступили близько 450 тисяч осіб, ще 40 тисяч приєдналися до «добровольчих» формувань. Тоді він наголосив, що Москва планує «утримувати це зростання».

На початку березня 2025 року заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький зазначив, що плани росії «здебільшого» дозволяють саме компенсувати бойові втрати за умови збереження поточної інтенсивності наступальних дій.

Водночас Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що за три місяці чисельність російських військ на території України зросла з 603 до 623 тисяч.

Аналітики ISW вважають, що Кремль не лише відновлює втрачені сили, але й поступово збільшує загальну чисельність військ.

Незважаючи на сповільнення темпів територіального просування у 2025 році, росія продовжує зазнавати значних втрат особового складу. За оцінками експертів, нинішній рівень втрат можна порівняти з показниками осені 2024 року, коли спостерігалася активізація наступальних операцій.

Згідно з аналізом ISW, російське командування здатне підтримувати чисельність своїх військ шляхом швидкого перекидання на передову недостатньо підготовлених новобранців, які проходять лише місячну підготовку перед відправленням до зони бойових дій в Україні. Така обмежена підготовка, ймовірно, суттєво знижує бойову ефективність особового складу та ускладнює проведення складних військових операцій.

«Наразі російське військове командування надає перевагу відправленню слабо підготовлених новобранців у виснажливі піхотні штурми, щоб поступово просуватися вперед, попри високий рівень втрат на кожен здобутий квадратний кілометр. Завдання цієї тактики — посилити тиск на Україну та Захід, змусивши їх піти на поступки на переговорах, що тривають. Одночасно росія намагається затягнути переговори, щоб отримати додаткові поступки з боку США, реалізовуючи подальше просування на фронті», — підкреслюється в звіті.