
Чи має путін ресурси для значного наступу на фронті: оцінка експерта.
Кремлівський очільник стримує повномасштабну мобілізацію через страх втратити владу та спровокувати народне повстання. Поточний формат призову не забезпечує російській армії вирішальної переваги.
Той формат мобілізації, який наразі може дозволити собі президент росії Володимир путін, не створює умов для миттєвого формування суттєвої чисельної переваги російських військ на лінії фронту.
Таку позицію висловив експерт з військових питань Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій в інтерв’ю OBOZ.UA.
Він відповів на запитання щодо наявності у противника резерву для суттєвого просування чи активізації на фронті, та можливості путіна санкціонувати значну ескалацію.
«На це запитання відповісти і просто, і складно. У чому простота? У тому, що путін не хоче залишитися без влади, адже розуміє, що тоді йому доведеться відповідати. Померти, як Сталін, не всі можуть. Це перше. Друге — так, хтось каже, що населення росії 89 мільйонів, хтось каже, що 140 мільйонів. Якщо 140, то мобілізаційний ресурс становить 13 мільйонів, хоча мільйон уже фактично знищили. Тому постає питання, чому людей не призивають?» — пояснив Козій.
Він зазначив, що у випадку призову більшої кількості новобранців до російської армії, їх необхідно забезпечити одягом та озброєнням. Головне, щоб існували передумови для початку призову, які б надали населенню певні моральні підстави — ситуацію, яка відповідає гаслу «Вставай, страна огромная».
«А коли такої фактури немає, доводиться обмежуватися підкупом або пробувати обходитися тим невеличким контингентом мобілізаційних ресурсів, що можуть собі дозволити. Це той самий кримінал або громадяни РФ, які йдуть через певні підстави. Але такий тип мобілізації не дозволяє одразу створити кричущу перевагу», — переконаний експерт.
Він наголосив: «Якщо ж підіймати країну без гасла „страна огромная”, то може статися російський бунт. І цього реально боїться путін».