Військовий експерт пояснив, чому Україні варто погодитися на тимчасове перемир’я з РФ.

Короткострокове перемир’я може стати випробуванням як для росії, так і для міжнародної спільноти.

Незважаючи на тривалі обговорення питань миру, конкретні пропозиції щодо перемир’я між Україною та російською федерацією з’явилися тільки після саміту в Джидді. Мова йшла вже не просто про обмежене припинення вогню, а про повноцінне 30-денне затишшя на всій лінії фронту.

Таку позицію висловив капітан ЗСУ, доцент кафедри військової політології Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат політичних наук Назар Крицкалюк у коментарі Телеграфу.

За його оцінкою, це не є замороженням конфлікту, а скоріше потенційною можливістю для стратегічної паузи. Такий перепочинок дозволив би українським військам зміцнити свої оборонні позиції, вирішити нагальні логістичні завдання та одночасно оцінити реальні наміри російської сторони.

Експерт вважає, що тимчасове припинення бойових дій може виконати роль своєрідного тесту: воно продемонструє готовність росії дотримуватися домовленостей, а також надасть міжнародній спільноті можливість перевірити ефективність механізмів моніторингу.

Зважаючи на історичний досвід і нещодавні порушення угод, зокрема під час “великоднього перемир’я”, яке було порушено майже 3000 разів, рівень довіри до росії залишається одним із головних викликів. Після 19 квітня, коли було оголошено режим припинення вогню, російські військові формування посилили атаки з використанням безпілотників та артилерійських систем.Retry.