Чому росіяни атакували дамбу Курахівського водосховища: в ISW пояснили цілі агресора.

Можливо, противник намагався спричинити затоплення населених пунктів уздовж річки Вовча, щоб створити ширшу водну перешкоду між українськими військовими силами.

Атака російських військ по Тернівській дамбі Курахівського водосховища могла бути спрямована на те, щоб викликати тривале затоплення територій на захід від водосховища. Це сприяло б ізоляції українських угруповань на півночі та півдні від Курахового, полегшуючи оточення.

Такий висновок наведено у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

На цей момент російські війська проводять наступальні операції з різних напрямків — на північ, південний схід, південь та південний захід від Курахового, намагаючись скоротити український виступ у цьому секторі.

Аналітики ISW зазначають, що дії російських сил на північний захід та північ від Курахового вздовж лінії Сонцівка – Вознесенка – Новоселидівка спрямовані на просування на південний захід та південь, щоб затиснути українські сили на північ від водосховища.

Крім того, російська армія наступає вздовж лінії Шахтарське – Трудове – Антонівка, прагнучи оточити позиції українських захисників на південь від Курахового.

У ISW також зазначили, що Курахівське водосховище є значною водною перешкодою, яка розділяє угруповання українських військ на північ і південь від міста.

“Російські війська, можливо, завдали удару по Тернівській дамбі, щоб затопити населені пункти вздовж річки Вовча на захід від водосховища, розширивши водну перешкоду, що розділяє ці українські угруповання”, – припускають аналітики.

Також зазначено, що окупанти, ймовірно, прагнули затопити річку, щоб українські сили не могли використовувати трасу Н-15 (Донецьк – Запоріжжя).

Водночас аналітики ISW звернули увагу на те, що потенційні вигоди для російських військ від пошкодження дамби наразі не є очевидними, оскільки масштаби та тривалість можливого затоплення залишаються невизначеними.